Návrh moderní restaurace v Úštěku

Návrh interiéru a exteriéru bývalé fary v malém městě Úštěk.

Cílem návrhu je příjemná elegantní restaurace jak pro místní, tak pro návštěvníky města. Vzhledem k atraktivní poloze přímo na náměstí a v samém srdci města Úštěk, jsem volila elegantní, čisté řešení, které bude vhodné pro pořádání oslav a splní nároky i náročnějšího zákazníka.

Řešení restaurace nabízí čtyři charaktery sezení. Prvním z nich jsou polouzavřené boxy, které navozují soukromí, druhým je klasické sezení v hlavní části restaurace a třetí elegantní v salonku u kruhových stolů. Čtvrtý typ sezení je přímo u baru. Důvodem je vyhovit zákazníkům s rozdílnými potřebami, vkusem a požadavky.

Důležitým bodem bylo vyřešení prostoru křižovatky. Nejlepším řešením se ukázalo zastavění průchodu do jednoho ze salonků a vytvoření dvou uzavřených boxů pro sezení. Prostor tak získal příjemný tvar a maximální využití. Modrá barva tvoří propojení těchto dvou částí, stejně jako zlaté linie v podlaze, které zdůrazňují průhled a směr k uzavřené zahrádce.

Prostor dvora jde v podobném duchu jako interiér. Jsou zde různé typy sezení a nejvýraznějším se stává amfitéatr s pískovištěm, které může sloužit jako malé podium. Místo se tak stává multifunkčním, protože se připraveno jak pro odpolední provoz s dětmi, tak večerní s malým představením či jinou událostí. Příjemnou atmosféru prostoru dvora vytváří osvětlení. Posezení venku počítá s vlastními toaletami a dalším salonkem k pronájmu. Dvůr je v přímé návaznosti na letní kuchyni vhodnou také například pro pořádání kuchařských workshopů.

Restaurace má působit čistě, elegantně, útulně. až luxusně. Velkou roli v interiéru hrají rostliny, které jsou pod okny a v květináčích u baru, kde působí jako příjemná kulisa. Kvůli klenbám by v prostorech molo být nepříjemné rozléhání zvuku. S tímto by pomáhaly právě rostliny a také používání textilu na kusech nábytku.

Koncept návrhu je vymyšlen tak, aby jej bylo možné realizovat ve 2 na sobě nezávislých etapách. Je tedy možné zrealizovat nejprve část dvoru, která může plnohodnotně fungovat jako letní restaurace bez návaznosti na samotný objekt fary a opačně.

QR vCard Ivana Volková

Ing. arch. Ivana Volková

Buďte v obraze

Nechte si zasílat čtvrtletní novinky z ateliéru ARCHITEKTIV a YouTube Let’s be architects.