Konzultace

vašeho interiéru nebo stavebního záměru s architektkou a interiérovou designérkou

moodboard interiéru, konzultace interiéru, konzultace s architektem, konzultace s architektkou

Plánujete rekonstrukci svého domova? Jste aktuálně v procesu stavby domu či koupit bytu? Nebo prostě jen nejste spokojeni s vašim stávajícím interiérem, ale nevíte, kde vlastně začít? Ať už je to jakákoliv z možností, právě konzultací udělejte další krok vpřed vašemu vysněnému domovu.

Věřím, že prostředí, ve kterém žijeme, má vliv na naši psychickou pohodu a kvalitu života. Konzultace vám poskytne příležitost lépe pochopit, jak můžete uzpůsobit váš domov tak, aby reflektoval váš jedinečný styl a usnadňoval váš každodenní život.

Nechte se inspirovat profesionálním pohledem a objevte potenciál vašeho prostoru. Ať každý kousek nábytku a každý detail vašeho domova vypráví příběh o vás. Těším se, že společně vytvoříme prostředí, ve kterém se budete cítit opravdu doma.

3 důvody, proč je přínosné využít konzultaci

Jste teprve ve fázi, kdy se rozhodujete, zda jít cestou typového projektu, rekonstrukcí starší nemovitosti nebo individuálního návrhu od architekta?  Nebo jste v situaci, kdy si nový domov chcete řešit sami? Zvlášť pro tyto případy je několik důvodů, proč své záměry konzultovat s odborníkem, aby vše dopadlo dle vašich představ.

Konzultace vašeho záměru vás nasměruje a pomůže se zorientovat v dnešních téměř neomezených možnostech. A kdyby vám konzultace nestačila, můžeme se domluvit na spolupráci, která bude ušitá na míru vašim požadavkům.

1bod
2bod
3bod
koupelna svetla ARCHITEKTIV
moderni kuchyn2 ARCHITEKTIV
moderní koupelna, epoxidová stěrka, šedé umyvadlo
barevný obývací pokoj, Ing. arch. Ivana Volková, Architektiv
pánský byt, černá kuchyň, zelená pohovka, developerský byt, realizace interiéru
koupelna do rodinného domu pro mladou rodinu, Ing. arch. Ivana Volková, Architektiv

Co spolu můžeme probrat

Nejste si jisti, jak byste rádi konzultaci uchopili a máte tak trochu zmatek v tom, jak své potřeby přesně pojmenovat? Zde je pár příkladů témat, které spolu můžeme probrat a díky kterým se můžete na konzultaci lépe připravit a sami si ujasnit, s čím konkrétně vám můžu pomoct.

Jana P.Návrh interiéru panelákového bytu včetně dispozičních úprav pro nízkonákladovou rekonstrukci
Read More
Vynikající komunikace! Já osobně si velmi cením flexibility, protože s mými směnami je těžké se na něčem domluvit. Také návrh, kdy s omezeným prostorem a našimi požadavky jste navrhla útulné, ale praktické a funkční bydlení s dostatkem úložných prostor. Rozhodně nám pomohlo to celé vidět "na papíře", abychom si to uměli představit v prostoru. A možná v prvé řadě jsem měla zmínit, že rada odborníka je to hlavní! Člověk si vždycky něco představí, jak to chce, ale zda to jde vůbec provést už netuší. A tohle, alespoň mě, hodně otevíralo oči. Když jsem slyšela, že sice moje představa půjde provést, ale znamená omezení v něčem jiném, více důležitějším, tak jsem začala také více přemýšlet už na začátku nějaké své vize... Potom samozřejmě s načerpanými vědomostmi a nově objeveným vzorcem přemýšlení nad koncepty můžete velmi snadno argumentovat různým řemeslníkům a nejste za "amatéra".🙂
Ivona A.Konzultace uspořádání nábytku a kuchyně v podkrovním bytě, řešení barevného pojetí vzhledem ke stávající podlaze v nechtěném dekoru a celkový přístup k zabydlení vzhledem k malému rozpočtu
Read More
Ještě jednou Vám děkuji za konzultaci. Chtěla bych Vás zde klidně na 10 hodinovou konzultaci, vážně 🙂 Je uričitě dobré, že nás, co odbíháme, držíte k tomu, co "je zakázka". Moc cenné jsou pro mě ty nejkonkrétnější doporučení, když máte přímo kontakt na výrobce, dodavatele...., to je opravdu super. Já jsem si čas s Vámi užila 🙂 a děkuju. Těším se, kdyby to vyšlo ještě v příštím roce.
Jana Ř.Konzultace barevného a materiálového řešení interiéru novostavby víkendového domu
Read More
Ještě jsem Vám chtěla vyseknout poklonu, jak jste z jednoho obrázku přesně vystihla ladění interiéru a směr, kterým se chci ubírat.🙏
Lucie H.Konzultace dispozičních úprav typového developerského projektu a následný návrh vybraných částí interiéru
Read More
Architektku Ivanu Volkovou ze studia Architektiv jsem oslovila už ve fázi plánování domu. To nám umožnilo provést několik dispozičních změn původně unifikovaného developerského projektu. V průběhu výstavby musí investor udělat tisíce rozhodnutí a bylo skvělé mít vedle sebe někoho se zkušenostmi, nadhledem a představivostí. Konzultace s paní architektkou probíhaly osobně i online a musím přiznat, že jsem nadšená z navrženého interiérového řešení – od zásadních věcí, jakými jsou dispozice kuchyňské linky a koupelny, přes výběr obkladů a dlažby, až po úplné drobnosti. Miluji naši art stěrku v ložnici, pohodlnou dubovou postel, nádherná světla, super pohovku a krásnou kuchyni s varným ostrůvkem. Vše funguje a jako celek dává smysl. Moc nám pomohlo, že jsme také dostali doporučení na prověřené dodavatele a realizační firmy. Několikrát jsme také přes architektku koupili zboží se slevou, ke které bychom se jako koncoví zákazníci vůbec nedostali. S ohledem na finance vybavujeme dům postupně, ale už teď se tady krásně žije.😊 Děkuji za vše a doporučuji!
Previous
Next

Jak konzultace probíhá

moodboard interiéru, návrh interiéru
  • V první části konzultace se snažím co nejvíc naslouchat a vnímat řešenou situaci či záměr. Zároveň si upřesníme, co konkrétně by si chcete z konzultace odnést, abych věděla, na co se přesně zaměřit a konzultaci vést co nejefektivněji.
  • Všechny skicy či zápisky a poznámky vzniklé na konzultaci si necháváte. Do dvou dnů ještě emailem pošlu krátké shrnutí konzultace s konkrétními body, jak dále postupovat, případně s dalšími tipy, které bych třeba v průběhu konzultace nestihla sdílet. Je pro mě důležité, abyste z konzultace odcházeli s pocitem, že víte, jak se získanými informacemi naložit dál.
  • Budete chtít řešit materiálový a barevný koncept?  Na takto zaměřené konzultace vozím reálné vzorky materiálů či produktů, abyste si je mohli osahat, přiložit k dalším materiálům a zkusit jejich vlastnosti, případně porovnat jednotlivé materiály mezi sebou. Před konzultací si zavoláme abych zjistila, které materiály mám dovést a od čeho případně sehnat další vzorky, aby nám něco zásadního nechybělo.

Co je dobré vědět

konzultace s interiérovou designérkou, konzultace s architektem
  • Aby byla konzultace co nejefektivnější, budu ráda, když mi zašlete dopředu e-mailem podklady spolu se stručným popisem toho, co budete chtít řešit. Jedná se především o půdorys se základními rozměry, řez prostorem (nebo alespoň výška stropu), fotky aktuálního stavu a pokud máte už nějakou představu (třeba formou obrázků), klidně mi ji můžete zaslat taky.
  • Nabízím možnost konzultace osobně v Praze a Olomouci nebo online formou videohovoru.
  • Termín konzultace si prosím rezervujte s předstihem zhruba 14 dnů. Rezervaci upřednostňuji formou e-mailu.
  • Cena je 2500 Kč/h
  • V případě zájmu o osobní setkání u Vás, prosím o rezervaci s větším časovým předstihem. Cena za dopravu je 10Kč/km (z Buštěhradu u Prahy nebo z Olomouce, dle toho, co je blíž).
QR vCard Ivana Volková

Ing. arch. Ivana Volková

Buďte v obraze

Nechte si zasílat čtvrtletní novinky z ateliéru ARCHITEKTIV a YouTube Let’s be architects.