Salone del Mobile 2023, interior design trends, Interiérové trendy z Milána

Trendy v interiérech z Milána

Co bylo k vidění na největším a nejprestižnějším veletrhu nábytku Salone del Mobile a osvětlení Euroluce v roce 2023?

V dubnu jsem měla možnost navštívit největší a nejprestižnější veletrh nábytku na světě Salone del Mobile a proto vám chci představit nejnovější trendy v interiérech, nejen pro rok 2023. Dozvíte se více o nových směrech v oblasti barev, materiálů a tvarů dekorací i nábytku.

Trendy v barvách a materiálech

Na veletrhu drtivě byly k vidění převážně teplé barvy a zemité tóny. Převládala krémová, béžová, hnědá a to vše ve světlých tónech, které nechaly vyniknout jemné struktury na textilu, tapetách i stěnách. Kameny a dřevo, zejména tmavší odstíny, byly často využívány, a to jak ve svých přirozených, tak i probarvených podobách. 

V česku oblíbený přírodní odstín dubu v převaze rozhodně nebyl. K teplým odstínům se ladily spíše tmavší zbarvení dřevin i z toho důvodu, aby více vynikala kresba již zmíněného kamene. Ten byl vidět v různých variacích a imitaci mramoru. Jeho výrazná kresba a zbarvení krásně vynikne na deskách stolů nebo při obkladu stěn, ze kterých se rázem stane nadčasový obraz. Z textilu se často objevovala buklé látka, která má výraznou, ale měkkou, strukturu.

Tvary nábytku

Tvarově se vytrácí ostré hrany a nejen solitérnímu nábytku dominují kulaté a obloukové hrany. Ať už jde o sedačky, křesla nebo stolky, což jsou prvky, které se dají i poměrně snadno vyměnit až vás omrzí, nebo až budou trendy zase hranatější. 

Struktury

Trend dřevěných latěk nepolevuje, ale spíše se vyvíjí k drobnějším měřítkům až přechází třeba jen ve 3D lineární struktury na rovných plochách. Nejedná se už jen o frézování do dřeva či dýhy, ale lineární struktury jsou k vidění i na kamenech a jednobarevných plochách, kde je 3D efekt tvořen hrou světla a stínu. Díky mnoha variacím se tak dají použít v různé proporci a hloubce na obklady stěn i nábytek, kde vytváří obzvlášť skvělý efekt.

Euroluce 2023

Součástí letošního ročníku byla i výstava Euroluce, která zastupuje pouze osvětlení všeho typu. Od drobných interiérových lamp, přes kolekce, kterými vytvoříte dominantní lustry v luxusních nemovitostech a komerčních prostorech, až k osvětlení exteriéru. I zde byla vidět převaha oblých a kulatých tvarů, často pro instalaci v seskupení více kusů. 

Celkový dojem ze Salone del Mobile a Euroluce

Celkové vystavené prostory a prvky působily elegantním, harmonickým a měkkým dojmem. Lineární jemné struktury a oblé tvary se stávají stále populárnějšími a dodávají prvkům neotřelý detail. Tento článek jsem zpracovala i do videa, ve kterém najdete i tipy pro návštěvu tohoto veletrhu.

Pokud si nechcete nechat uniknout příští článek z oboru interiérů a architektury, tak se nezapomeňte přihlásit k odběru newsletteru a já vás o novinkách budu jednou za čas informovat.

Pro své (budoucí) klienty jsem si navíc připravila krátkou brožurku se základními informacemi o spolupráci, zanechte mi na sebe níže kontakt a v následujících dnech ji můžete očekávat ve vašem e-mailu.

informace o spolupraci s architektem, informace o spolupráci s interiérovým designerem, Architektiv

Další články

Let's be architects YouTube

QR vCard Ivana Volková

Ing. arch. Ivana Volková

Buďte v obraze

Nechte si zasílat čtvrtletní novinky z ateliéru ARCHITEKTIV a YouTube Let’s be architects.