Trendy v interiérech z Milána, Salone del Mobile 2024, moderní interiér, moderní nábytek

Trendy v interiérech z Milána

Novinky a trendy ze Salone del Mobile v Miláně, aneb jak teď vypadá moderní nábytek?

Pokud máte rádi interiérový design a sledujete poslední trendy v oblasti nábytku, pak určitě neuniklo vaší pozornosti, že nedávno proběhl jeden z nejvýznamnějších světových veletrhů – Salone del Mobile v italském Miláně. Tento veletrh každoročně přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa a představuje nejnovější trendy a inspirace v oblasti nábytku a interiérového designu. Protože tam bylo opět spoustu inspirace a krásných produktů, ráda bych se o ně s vámi podělila. Abyste si kousek těchto trendů mohli navodit i u vás doma, vytipovala jsem několik zajímavých produktů, které jsou u nás snadno k dostání.

Organické tvary a lineární struktury

Jednotícím prvkem téměř všech typů nábytku byly organické tvary. Zaoblené tvary se objevovaly na pohovkách, stolech, křesílkách a židlích, přičemž se často využívaly kulaté a oválné formy. Oblíbenosti také neztratily elegantní laťky, které dominují v mnoha nových designech a podobách. Postupně přechází do jemných a detailních struktur, což přidává nábytku eleganci a moderní vzhled. Objevují se na podnožích stolů, dvířkách, jako obkladové panely na stěnách a podobně. Dokonce není pravidlem, že musí jít o dřevo či jeho imitaci. Lineární struktury se totiž prolínají do kamenů i jednobarevných ploch. Kombinace těchto jemných detailních struktur zejména s oblými tvary pohovek či křesílek tvoří dohromady harmonický a útulný dojem.

piskove kreslo ARCHITEKTIV
Odkaz na produkt

Různorodost materiálů a kombinací

Co se týče materiálů, na veletrhu bylo vidět spousta dřeva i dekorů kamene, převážně v dekorech výraznějších mramorů. U dřeva byste něco exotického hledali jen těžko. Vidět bylo hodně světlý čistý dub, tmavý ořech, nebo do jeho tónů namořený dub. U tmavého dřeva už není takový požadavek na absenci suků, ale spíše naopak. Drobné nedokonalosti se v tmavém dřevě ztratí a celek tvoří luxusnější dojem. 

Pokud jde o textilie, převažovaly bouclé látky, které se však prezentovaly i v širším spektru barev a textur, než tomu bylo v minulých letech. To je dobrou zprávou pro ty, co mají děti a domácí mazlíčky. Dosavadní převažující barvou byla totiž bílá krémová, které jsou háklivější na údržbu.

Kromě toho se také výrazněji uplatňovaly materiály jako samet a hladká kůže, které přidávaly nábytku luxusní a sofistikovaný vzhled. Zvlášť kombinace kůže s bouclé látkou tvoří skvělou kombinaci, protože se jedná o kontrast hladkého a strukturovaného povrchu.

Barvy a jejich kombinace

Pokud jde o barevnou paletu, dominují letošním trendům teplé tóny a matné pastelové barvy. Béžová, krémová a hnědá byly mezi nejoblíbenějšími barvami, avšak se také objevily odvážnější odstíny jako oranžová, jemná růžová a červená, které dodávaly nábytku energii a životnost. Šedá zůstala v pozadí a často se uplatňovala spíše s teplejším nádechem. Bílá nebo černá nebyly dominující, ale spíše doplňkovými barvami a převážně v matném provedení. Jako dominantou se proti těmto teplým a harmonickým barvám objevovaly křesílka v sytých tónech modré až zelené.

Pojďme oživit i váš interiér

Doplňte si interiér o pár trendy kousků, které nezaberou mnoho místa, ale i tak vypadají krásně. Vybrala jsem křesílka, taburety i odkládací stolečky, protože těch není nikdy dost.

Do tohoto článku jsem zpracovala pouze část toho, co všechno nabízí svět designu a interiérů prostřednictvím Salone Del Mobile v Miláně. Jestli vás to motivovalo ke zdokonalení či úplné rekonstrukci vašeho bydlení a nechcete skončit u některého z produktů, které jsem vám předvybrala, pojďme váš vysněný domov nebo prostor přetvořit společně. Poradím vám ty nejlepší kombinace a řešení přímo pro vás. 

Neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím kontaktů níže. Těším se na vaši zprávu! 

Článek jsem zpracovala i do videa, ve kterém najdete ještě více fotek i několik videí. Jsem zvědavá, co vás zaujalo nejvíce, tak se nezapomeňte o vaše dojmy podělit v komentáři pod videm.

Pokud si nechcete nechat uniknout příští článek z oboru interiérů a architektury, tak se nezapomeňte přihlásit k odběru newsletteru a já vás o novinkách budu jednou za čas informovat.

Pro své (budoucí) klienty jsem si navíc připravila krátkou brožurku se základními informacemi o spolupráci, zanechte mi na sebe níže kontakt a v následujících dnech ji můžete očekávat ve vašem e-mailu.

informace o spolupraci s architektem, informace o spolupráci s interiérovým designerem, Architektiv

Další články

Let's be architects YouTube

QR vCard Ivana Volková

Ing. arch. Ivana Volková

Buďte v obraze

Nechte si zasílat čtvrtletní novinky z ateliéru ARCHITEKTIV a YouTube Let’s be architects.