tipy na dárky pro architekty

Několik tipů na dárky pro architekty, designery a vizualizátory

Máte doma budoucího nebo už působícího architekta a pokaždé si lámete hlavu nad tím, co mu dát k Vánocům nebo narozeninám? V dnešním článku najdete spoustu tipů na věci, kterými architekti a jim příbuzné obory určitě nepohrdnou.

K základní výbavě architekta patří kreslící pomůcky. A věřte nebo ne, i pro nás samotný je občas těžký vybrat ty nejvhodnější. Nejpoužívanější jsou určitě tenké černé fixy, např. centropenky a jim podobné výrobky. Ty seženete v každém papírnictví a neuděláte chybu, když vezmete třeba 3 tloušťky.

Pokud chcete ale o level výš, je na trhu spoustu speciálních tenkých fixů pro skicování. Ty však neseženete jen tak někde, většinou pouze ve specializovaných obchodech nebo na internetu. Skvělou inspiraci na skicovací pomůcky můžete najít u Davida Dražila v jeho článku.

tipy na dárky pro architekta

Věc kterou milujeme, ale je docela drahá jsou vodové fixy. Jejich cena se pohybuje od 60 Kč až po 180Kč za jeden kus. Tedy pokud se bavíme o těch kvalitnějších, se kterými se dobře pracuje, dobře se vrství, nejsou moc syté a zároveň rychle nevyschnou. Tyhle fixy totiž dokážou zázraky s našimi skicami. Velmi důležitá je ale správná volba barev. Pamatujte, že čím méně sytá tím lépe. Nejvíce využíváme několik odstínů šedé, zelené, béžové a modré. Ostatní barvy se nám hodí mnohem méně. Skvělé jsou třeba Copic (ta dražší varianta) nebo Touch (levnější varianta).

tipy na dárky pro architekta

Ať už jsme teprve budoucí architekti nebo už zkušenější, vždy je co zlepšovat a v čem se posouvat dál. Skvělým dárkem pak může byt třeba nějaký kurz nebo vstupenka na konferenci. Např. Kurzy od Visuin jsou opravdu nedocenitelnou investicí do našeho profesního života. Jejich inovativní přístup tak může nakopnout kariéru a pomoct v samotné prezentaci naší práce.

Pokud bych ještě zatoulala do podoboru architektury, k realistickým vizualizacím, skvělé kurzy se dají absolvovat v CG academy. Z konferencí bych zmínila třeba Vizkon, Interiéry nebo Resite. Na všechny vyjmenované se však dají koupit vstupenky až v průběhu roku.

časopisy o architektuře

My architekti milujeme vlastně všechno, co se týká papírnictví. Nešlápnete tedy vedle ani s nějakým skicářem, kam si budeme moct zaznamenávat myšlenky a skicovat, co nás zaujme. Když jsme zase u skicování, mám pro vás ještě tip na skicovací knihu Sketch like an architect od skicovacího mistra Davida Dražila.

Před rokem vyšla skvělá stručná, ale velmi inspirativní kniha Architektura kreativního myšlení od architektky Evy Le Peutrec. Tahle knížka v knihovně určitě nezapadne a nejen architekti se k ní mohou vracet pro motivaci i inspiraci při náročnějších dnech.

Zajímavých knih o architektuře je opravdu hodně, ale pokud půjdeme po něčem aktuálním, kde se dozvíme to nejnovější a zároveň to má nějaký přesah, je to pro mě určitě časopis INTRO a Architect+. Ať už budete darovat roční předplatné nebo pouze jedno číslo, 100% doporučuji. Časopisů o architektuře je ale mnohem víc, třeba Stavebnictví a interiér, ASB a další.

kodan vylet1 ARCHITEKTIV
kodan vylet2 ARCHITEKTIV

Dáváte rádi dárky, ze kterých byste taky rádi něco měli? Vezměte svého architekta za inspirací do zahraničí. Například Kodaň je vyhlášená skvělou moderní architekturou, ale zabrousit můžete i do ostatních severských měst. Pokud vás láká spíš teplo, koukněte na nadcházející Salone del Mobile, kterého se každoročně účastní odborníci z celé Evropy. jedná se o několika denní veletrh interiérového designu v Miláně, který doprovází bohatý program místních značek přímo v jejich showroomech po Miláně.

Věřím, že teď už dárek vyberete mnohem snáz a pokud máte další tipy na skvělý dárek, budu ráda, když se o něj podělíte. Jestli vás zajímají další články s tématem architektury a designu, můžu vám doporučit třeba článek o tom, Jak interiér ovlivňuje psychiku.

Mějte se krásně 🙂

Další články

Let's be architects YouTube

QR vCard Ivana Volková

Ing. arch. Ivana Volková

PDF "Informace o spolupráci"

Nechte si na email zaslat informační příručku s možnostmi spolupráce, ukázkou projektu, častými otázkami našich klientů a základním cenovým rámcem. Pro více informací mě neváhejte kontaktovat přes kontaktní formulář.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze

Nechte si zasílat čtvrtletní novinky z ateliéru ARCHITEKTIV a YouTube Let’s be architects.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.