For Interior 2020

FOR INTERIOR 2020

Produkty a expozice, které mě oslovily na veletrhu o interiérovém designu.

Od letošního For Interior jsem po minulém týdnu na For Arch neočekávala mnoho. Výstavních ploch bylo mnohem méně a tím pádem i vystatovatelů. Momentální situace jde na veletrzích hodně poznat, ale o to příjemnější překvapení mě čekalo.

Objevila jsem několik produktů, které svým klientům budu moci doporučit a zároveň jsem tím zase rozšířila kontakty o zajímavé firmy. Jedním typem produktů jsou postele od Eclissi. Jde o nižší až střední cenovou kategorii a díky tomu, že jsou produkty vyráběny přímo v ČR, tak se dá domluvit i nějaká úprava. Konkrétně mě od nich nejvíce zaujala postel Jessie, která má i krásný detail nožiček.

postel Jessie, Eclissi

Krásné dřevěné podlahy různých formátů a povrchových úprav vystavovala firma Extori. Moc se mi líbí jejich katalog, ve kterém mají jednotlivé úpravy pěkně popsané a především mají k vybraným podlahám několik informací (např. zda je podlaha vhodná pro podlahové topení, jaká je to přesně úprava a v jakých odstínech se vyrábí).

for interior 2020 4 scaled ARCHITEKTIV
for interior 2020 5 scaled ARCHITEKTIV

Nádherné a už na pohled pohodlné sedací soupravy představily firmy Carelli s produkty Gamma a firma Scandium, kterou jsem zaregistrovala už minulý rok. Obě firmy měly vystavené moc pěkné produkty, ale myslím si, že ještě lepší dojem by udělalo, kdyby měli expozice trochu opticky předělené, aby člověka víc nalákaly si produkty vyzkoušet.

for interior 2020 2 scaled ARCHITEKTIV
for interior 2020 3 scaled ARCHITEKTIV

Pro náročné klienty své luxusní digestoře představila firma Sirius. Výběr typů digestoří mají opravdu velký a především všechny v zajímavých a elegantních provedeních.

for interior 2020 1 ARCHITEKTIV

Poslední, ale pro mě osobně nejlepší novinkou, kterou vám chci představit, jsou fólie od firmy Ceiba. Tyto fólie se dají použít na jakékoliv povrchy a jsou skvělou volbou při rychlé a nízkonákladové rekonstrukci. Slouží především pro renovace nábytku, ale dají se s nimi vytvářet moc pěkné prvky i do nových interiérů. Mají velkou škálu vzorů a barev, od textur dřeva, metalických odstínů tak třeba po imitaci mramoru. Hodí se proto jak pro rychlou změnu vzhledu starší, ale funkční kuchyně, tak klidně pro rychlou a levnější renovaci komerčních prostor.

fólie od firmy Ceiba
Nebylo toho celkově moc, ale o to více se všichni můžeme těšit na příští rok. Zatím si klidně můžete připomenout minulý For Interior 2019, na který jsem také psala článek, ale zaměřila jsem se spíše na jednotlivé expozice než na samotné produkty. Pokud jste vy narazili na něco zajímavého, budu moc ráda, pokud se o to podělíte třeba v komentářích ať si navzájem rozšíříme obzory.

Další články

Pinterest ARCHITEKTIV

Let's be architects YouTube

QR vCard Ivana Volková

Ing. arch. Ivana Volková

Buďte v obraze

Nechte si zasílat čtvrtletní novinky z ateliéru ARCHITEKTIV a YouTube Let’s be architects.