for arch 2020, Praha

FOR ARCH a FOR GARDEN 2020, Praha

I letos jsem se vydala na veletrh FOR ARCH v Praze, který je většinou plný zajímavých novinek a inspirace v oblasti architektury.

Letošní rok byl veletrh spojen i s FOR GARDEN 2020, tak jsem se opravdu těšila. Mé nadšení však skončilo hned při vstupu do první haly. Veletrh byl poloprázný a i když byl spojen s FOR GARDEN, rozsahem byl sotva přes polovinu všech hal. Většina vystavených expozic pro mě navíc nebyla tak zajímavá a novinek zde bylo opravdu málo. 

Veletrh je v termínu 22. 9. – 26. 9. 2020, takže jej ještě můžete navštívit a přesvědčit se na vlastní oči. V pátek by měl navíc proběhnout i nějaký program v rámci FOR CITY 2020, na který jsem měla v plánu jít, ale asi ho vynechám a počkám si na další ročník.

Čím méně vystavovatelů, tím větší měli možnost zaujmout a oslovit návštěvníky. Ikdyž téměř nebylo z čeho vybírat, přece jen jsem našla 4 firmy, o kterých bych se ráda zmínila. Počet návštěvníků byl hned první den dopoledne taky velmi malý, ale o to milejší byli všichni zástupci a zástupkyně vystavovaných firem.

Prvním z nich je P.M.H. kteří prezentovali koupelnové radiátory a také sušáky. Kromě klasických designů mají i krásné černé a stylovější varianty vhodné nejen do koupelen, ale i chodeb. Kromě toho mají také krásný katalog. Nevím zda to tak mám jen já, ale strašně ráda si listuju papírovými a pěkně graficky zpracovanými katalogy.

for arch 2020 4 scaled ARCHITEKTIV

Další tři firmy jsou už spíše z exteriérové sekce – For garden. Krásnou a praktickou podlahu na terasy a okolí bazénů můžete pořídit u GTS dřevosklady. Ti měli pěknou jednoduchou, elegantní a velmi prostornou expozici, ve které jednotlivé dekory krásně vynikly a měly prostor zaujmout.

for arch 2020 3 scaled ARCHITEKTIV

Předposlední firmou, kterou bych ráda zmínila je UBUD interier. Firma má v sortimentu interiérový, ale i exteriérový nábytek, který má takový specificný osobitý styl. Samotnou expozici na veletrhu měli až moc podle mě přeplácanou, vypadalo to spíš jakoby složili nábytek z kamionu a nechali ho tak, ale několik kousků se mi opravdu líbilo.

for arch 2020 5 scaled ARCHITEKTIV

Jako poslední je výrobek od firmy Aludřevo, kteří mají řešení pro ty, kteří by měli rádi dřevěnou fasádu, ale vadí jim, jak dřevo stárne a jak je potřeba se o něj starat. Jejich hlinikové profily jsou lehké, ale především bezúdržbové a jejich barva vydrží skoro věčně. Barevné vzory stále rozšiřují a jsou dostupné v několika různých profilech. Věřím, že časem budou mít barvy a vzory ještě realističtější, ale i teď už se dá vybrat.

Věřím, že příští rok už bude situace mnohem lepší a veletrh For Arch bude zase plný novinek a inspirace. Jsem moc zvědavá, zda i For Interior, který proběhne za týden, bude tak poznamenaný aktuální situaci. Článek z něj zde uvidíte hned první den akce, tak si ho nenechte ujít!

Další články

Let's be architects YouTube

QR vCard Ivana Volková

Ing. arch. Ivana Volková

Buďte v obraze

Nechte si zasílat čtvrtletní novinky z ateliéru ARCHITEKTIV a YouTube Let’s be architects.